Прозорец пустински вентилатор за ладилник за испарување на воздухот XK-75C

Краток опис:


 • Име на брендот:XIKOO
 • Место на потекло:Кина
 • Сертификација:CE,EMC,LVD,ROHS,SASO
 • Достапност OEM/ODM:Да
 • Време на испорака:Испорака за 15 дена по плаќањето
 • Почетна порта:Гуангжу, Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C, T/T, WesternUnion, Кеш
 • MOQ:10 единици
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Карактеристика

  XK-75C Прозорецот пустински вентилатор за ладилник за ладење е многу популарен вентилатор за ладење со испарување на вода, ја намалува температурата преку испарувањето на водата. Има воздушна цевка и дифузер за воздух, може да се инсталира на надворешниот ѕид за да внесува свеж и ладен воздух во затворен простор.

  Добар изглед

  Ново PP материјал пластично тело, Анти-УВ, Анти-стареење, долг животен век.Изгледот е дизајниран дарежлив, елегантен и убав.

  Ниска потрошувачка

  Супер мала потрошувачка на енергија 0,28 kW/h и моќен проток на воздух од 7500 m3/h, покривка од 20-40 m2.

  Свеж и ладен и чист воздух

  Тространи квалитетни 5090# саќе подлога за ладење со филтри за прашина, работа на отворен простор за да внесете свеж, ладен и чист воздух.

  Практично за употреба

  LCD водоотпорен контролен панел + далечински управувач, 3 различни брзини, Има заштита од прекумерно оптоварување и пумпа, Автоматско замавнување за покривање на голема површина.

  Квалитетни делови на XIKOO

  Мотор од 100% бакарна жица, вентилатор за материјал од ПП и фибер стакло, потопна пумпа со керамичко вратило и други квалитетни делови.

   

  Спецификација

   

  ПАРАМЕТРИ НА ПРОИЗВОДОТ

  Модел

  XK-75C/90c

  Електрични

  Моќ 280/380 W
  Напон/Hz 110V/220~240V/50/60Hz
  Брзина 3

  Систем на вентилатор

  Покриена површина со една единица 20 -40m2
  Проток на воздух (M3/H) 7500/9000
  Воздушна испорака 10-12M
  Тип на вентилатор Аксијален
  Бучава 65db

  Надворешно куќиште

  Резервоарот за вода 60Л
  Потрошувачка на вода 5-15L/H
  Нето маса 35Kg
  Подлога за ладење 3 страни
  Мрежа за филтер за прав Да
  Количина на вчитување 137парчиња/40HQ 56pcs/20GP

  Контролен систем

  Тип на контрола LCD дисплеј+ Далечински управувач
  Далечински управувач Да
  Заштита од преоптоварување Да
  Заштита на пумпата Да
  Влез за вода Прирачник&Автоматски
  Тип на приклучок Прилагодено

  Апликација

  XK-75C Прозорец, пустински вентилатор за ладилник за воздух има други функции за ладење, навлажнување, прочистување, заштеда на енергија, како и ефект на пригушување, многу широко користен за дом, канцеларија, продавница, простории за обука, ресторан, фарма, шатор и други места .

  Работилница

  XIKOO се фокусира на развој и производство на воздушни ладилници повеќе од 16 години, ние секогаш го ставаме квалитетот на производите и услугата за клиентите на прво место, имаме строги стандарди од избор на материјал, тест на делови, технологија на производство, пакет и други сите процеси.Се надеваме дека секој клиент ќе го добие задоволителниот ладилник за воздух XIKOO.Ние ќе ја следиме целата пратка за да обезбедиме клиентите да ја добијат стоката и имаме враќање по продажбата на нашите клиенти, обидете се да ги решите вашите прашања по продажбата, се надеваме дека нашите производи ќе донесат добро корисничко искуство.

  48б6

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја