Преносен индустриски ладилник за воздух со испарување XK-18SY-3/4/5

Краток опис:


 • Име на брендот:XIKOO
 • Место на потекло:Кина
 • Сертификација:CE,EMC,LVD,ROHS,SASO
 • Достапност OEM/ODM:Да
 • Време на испорака:Испорака за 15 дена по плаќањето
 • Почетна порта:Гуангжу, Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C, T/T, WesternUnion, Кеш
 • MOQ:3 единици
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Опис

  XIKOO ја дизајнираше базата XK-18SYA на индустриски воздушен ладилник.Надградете го индустрискиот ладилник за воздух со голем резервоар за вода од 350 литри, тркала, лактирана цевка за воздух и дифузер за воздух за да биде XK-18SYA.Така, може да стои и пренослив на подот, без инсталација.LCD + далечински управувач, има 12 различни брзини за промена, заштита од оптоварување и преку пумпа, Рачен и Автоматски два начини за додавање вода.Многу погодно за употреба.

  Воздушниот ладилник од серијата XK-18SYA има едно колено, двојно колено, наоколу и страничен излез за воздух за да се задоволат различните барања на клиентите.

  пренослив индустриски ладилник за воздух

  Спецификација

  ПАРАМЕТРИ НА ПРОИЗВОДОТ

  Модел

  XK-18SYA

  Електрични

  Моќ 1,1 kW
    Напон/Hz 220~240V/380v 50/60Hz
    Брзина 12

  Систем на вентилатор

  Покриена површина со една единица 100-150м2
    Проток на воздух (M3/H) 18000
    Воздушна испорака 15-20 М
    Тип на вентилатор Аксијален
    Бучава ≤70 db

  Надворешно куќиште

  Резервоарот за вода 350 л
    Потрошувачка на вода 10-20 L/H
    Нето маса 78 кг
    Подлога за ладење 4 страни
    Мрежа за филтер за прав Да
    Количина на вчитување 44 парчиња / 40 HQ 10 парчиња / 20 GP

  Контролен систем

  Тип на контрола LCD дисплеј + далечински управувач
    Далечински управувач Да
    Заштита од преоптоварување Да
    Заштита на пумпата Да
    Влез за вода Рачно и автоматско
    Тип на приклучок Прилагодено

  Апликација

  XK-18SYA воздушниот ладилник има ладење, навлажнување, прочистување, заштеда на енергија и други функции, како и ефект на неми, многу широко користен за станици, болница, ресторан, фарма, шатор, пазар, работилница, магацин, отворени плоштади, голема забава центар и други места.

  ладилник за воздух во работилницата  微信图片_20210914115343

   

  Апликација 1  апликација 2

   

  Работилница

  XIKOO се фокусира на развојот и производството на воздушни ладилници повеќе од 16 години, ние секогаш го ставаме квалитетот на производите и услугата за клиенти на прво место, имаме строги стандарди од изборот на материјал, тестот на делови, технологијата на производство, пакетот и други сите процеси.Се надеваме дека секој клиент ќе го добие задоволителниот ладилник за воздух XIKOO.Ние ќе ја следиме целата пратка за да обезбедиме клиентите да ја добијат стоката и имаме враќање по продажбата на нашите клиенти, обидете се да ги решите вашите прашања по продажбата, се надеваме дека нашите производи ќе донесат добро корисничко искуство.

  48б6


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја