работилница индустриски испарувачки ладилник за воздух Кина производство XK-18/23/25S

Краток опис:


 • Име на брендот:XIKOO
 • Место на потекло:Кина
 • Сертификација:CE,EMC,LVD,ROHS,SASO
 • Достапност OEM/ODM:Да
 • Време на испорака:Испорака за 15 дена по плаќањето
 • Почетна порта:Гуангжу, Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C, T/T, WesternUnion, Кеш
 • MOQ:5 единици
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Работилница XK-18/23/25S индустриски ладилник за воздух со испарување е најпопуларниот индустриски ладилник за воздух.Го дизајниравме со различни моќи 1.1kw, 1.3kw, 1.5kw за да одговориме на различна побарувачка.Исто така, има горе, долу, странично испуштање на воздух за практично инсталирање на ѕид, покрив и други места. Применливо за ладење на постројка од 60-80m2 во влажна област и постројка од 100-150m2 на суво.

  Индустриски ладилник за воздух од моделот XK-18/23/25S опремен со делови со индустриски квалитет, вклучувајќи комплетно тело од нов ПП материјал, анти-УВ, анти-стареење, долг 15 години животен век.Мотор од 100% бакарна жица, стапка на отпорност на вода Ip54.Вентилатор со најлон и стаклени влакна и метал, помина тест за динамичка рамнотежа пред употреба.Отпорност на корозија и висока ефикасна пумпа за вода, 13000 часа континуиран работен век.Подлога за ладење со дебелина од 10 cm, стапка на испарување повеќе од 80%. Запечатената водоотпорна плочка со лепак има заштита од оптоварување, заштита од валута, заштита од недостиг на вода и целосно автоматска функција за одводнување.LCD контролен панел со 12 различни брзини. Водата од резервоарот за вода може да се стерилизира со уред со УВ ламба (опционално)

  ПАРАМЕТРИ НА ПРОИЗВОДОТ

  Модел

  Проток на воздух

  Напон

  Моќ

  Ветер    Притисок

  СЗ

  Применлива област

  Воздушна испорака     (цевковод)

  Излез за воздух

  XK-18S/долу

  18000 m3/h

  380V/220V

  1,1 Kw

  180 Па

  68 килограми

  100-150м2

  20-25 м

  670*670мм

  XK-18S/страна

  18000 m3/h

  380V/220V

  1,1 Kw

  180 Па

  70 кг

  100-150м2

  20-25 м

  690*690мм

  XK-18S/нагоре

  18000 m3/h

  380V/220V

  1,1 Kw

  180 Па

  70 кг

  100-150м2

  20-25 м

  670*670мм

  XK-23S/долу

  23000м3/ч

  380V/220V

  1,3 Kw

  200 Па

  68 килограми

  100-150м2

  20-25 м

  670*670мм

  XK-23S/страна

  23000м3/ч

  380V/220V

  1,3 Kw

  200 Па

  70 кг

  100-150м2

  20-25 м

  690*690мм

  XK-23S/нагоре

  23000м3/ч

  380V/220V

  1,3 Kw

  200 Па

  70 кг

  100-150м2

  20-25 м

  670*670мм

  XK-25S/долу

  25000 m3/h

  380V/220V

  1,5 Kw

  250 Па

  68 килограми

  100-150м2

  25-30 м

  670*670мм

  XK-25S/страна

  25000 m3/h

  380V/220V

  1,5 Kw

  250 Па

  70 кг

  100-150м2

  25-30 м

  690*690мм

  XK-25S/нагоре

  25000 m3/h

  380V/220V

  1,5 Kw

  250 Па

  70 кг

  100-150м2

  25-30 м

  670*670мм

  Пакет:пластичен филм + палета + картон

  Апликација:

  Работилница XK-18/23/25S индустриски испарувачки ладилник за воздух има ладење, навлажнување, прочистување, заштеда на енергија и други функции, тој е многу широко користен за работилница, фарма, магацин, стаклена градина, станица, пазар и други места.

  XIKOO се фокусира на развој и производство на воздушни ладилници повеќе од 13 години, ние секогаш го ставаме квалитетот на производите и услугата за клиентите на прво место, имаме строги стандарди од изборот на материјал, тестот на делови, технологијата на производство, пакетот и други сите процеси.Се надеваме дека секој клиент ќе го добие задоволителниот ладилник за воздух XIKOO.Ние ќе ја следиме целата пратка за да обезбедиме клиентите да ја добијат стоката и имаме враќање по продажбата на нашите клиенти, обидете се да ги решите вашите прашања по продажбата, се надеваме дека нашите производи ќе донесат добро корисничко искуство.

  Топло добредојдовте да не контактирате, посетете и соработувате со XIKOO!

  d1
  d2

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја

  Испратете ни ја вашата порака: