XIKOO испарувачка индустриска клима со компресор

Краток опис:


 • Име на брендот:XIKOO
 • Место на потекло:Кина
 • Сертификација:CE,EMC,LVD,ROHS,SASO
 • Достапност OEM/ODM:Да
 • Време на испорака:Испорака за 15 дена по плаќањето
 • Почетна порта:Гуангжу, Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C, T/T, WesternUnion, Кеш
 • MOQ:Една единица
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Принцип

  клима уред со испарување на вода се нарекува и клима уред со мала потрошувачка и клима уред со кондензација со испарување.Го комбинираше работниот метод на водено ладење, воздушно ладење и компресор.Прво, надворешната машина ја лади циркулирачката вода преку испарување на водата од подлогата за ладење.Откако температурата на водата ќе падне во нормала, таа тече низ системот за размена на топлина на внатрешната машина (во овој момент, компресорот е вклучен, ладилното средство е компресирана во состојба на висока температура и висок притисок), што одзема поголем дел од топлината на ладилното средство со висока температура за да се формира ладилно средство со нормална температура.Ладилното средство со нормална температура се пригушува од експанзиониот вентил и станува разладно средство со ниска температура и низок притисок, кое се транспортира до испарувачот на внатрешната машина за да издува студен ветер;

  Циркулирачката вода што го изладила ладилното средство со висока температура и висок притисок се транспортира до надворешната единица со пумпа за вода.Во исто време, тече низ подлогата за ладење со испарување, со што водата со висока температура се претвора во вода со нормална температура и повторно тече низ просторијата.Машината го лади ладилното средство под висока температура и висок притисок и континуирано ја циркулира работата за да го максимизира односот на енергетската ефикасност, а со тоа ја намалува потрошувачката на енергија.

  工用原理1

  Единицата за климатизација за заштеда на енергија со испарување е составена од компресор, кондензатор, вентил за проширување, испарувач, подлога за ладење и така натаму.

  Спецификација

  испарувачки клима уред ладен со вода
  Модел SYL-ZL-16 Дијаметар на цевката за вода од чешма DN20
  Номинален напон 380V~50Hz Испорака на воздух со канал 8-10 М
  Капацитет за ладење 25 kW Макс.проток на воздух (m3/h) 6500
  Номинална струја 7,5А Дозволен работен притисок издувни гасови/вшмукување 2,8 MPa/1,5 MPa
  Номинална моќност 4,6 kw Дозволен притисок од Макс./Мин 2,8 MPa/1,5 MPa
  Максимална работна струја 10,5 А Бучава 65dB(A)
  Максимална работна моќност 6,5 kw Вид/доза на средство за ладење R22/3200g
  Оценета поладна вода Тем.вратен/излезен 32℃/37℃ Големина на внатрешната единица 758*460*1800мм
  Проток на ладна вода (m3/h) 3.8 Големина на надворешната единица 910*610*1250мм
  Дијаметар на цевката за ладна вода DN25 Тежина 160 кг

   

  Карактеристики

  1.Заштеда на електрична енергија за заштеда на енергија

  Потрошувачката на електрична енергија е 5 kw/h за ладење на простор од 200 квадратни метри, тоа е само 1/4 потрошувачка на енергија од традиционалниот клима уред.Нема потреба од надворешна бакарна цевка, пониска цена.

   

  2. Поголем проток на воздух и внесете прочистен ладен воздух.Оладете го воздухот побрзо, а ефикасноста на ладењето е поголема.

   

  3. подолга испорака на ладен воздух и поголема површина за покривање

   

  4 Брзо изладете го воздухот, Брзо намалете ја температурата.

   

  5. Широко примена, едно парче може да покрие 200M2, погодно за изложбени сали за производи, училишни кантини, ресторани, работилници и работилници, изложби, фарма и други места.

  Главни делови

  1634007318(1)

  Апликација

  微信图片_20220504091043  微信图片_20210816155720

  微信图片_20220916151931  微信图片_20210809152835

  Работилница

  asdsad4 asdsad3 asdsad2 asdsad1

   

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја