преносен ладилник за воздух со испарување на вода XK-15SY

Краток опис:


 • Име на бренд: XIKOO
 • Место на потекло: Кина
 • Сертификација: CE, EMC, LVD, ROHS, SASO
 • Достапност на OEM / ODM: Да
 • Време на испорака: Испратете 15 дена по уплатата
 • Почеток на пристаништето: Гуангжу, Шенжен
 • Услови на плаќање: L / C, T / T, WesternUnion, готовина
 • Детали за производот

  Ознаки на производот

  Пренослив ладилник за воздух со испарување на вода XK-13 / 15SY е многу популарен комерцијален ладилник за ладење со вода, може да ја намали температурата преку испарувачка вода со мала потрошувачка. Има некои карактеристики како подолу:

  Добар изглед

  Ново ПП пластично тело, анти-УВ, анти-стареење, долг век на траење. бела и сива две бои за избор, Изгледот е дизајниран дарежлив, елегантен и убав.

  Ниска потрошувачка

  Супер мала потрошувачка на енергија 0,68kW / h и моќен проток на воздух од 15000m3 / h, покријте 80-100m2.

  Свеж и ладен и чист воздух

  Подлога за ладење со саќе со квалитет 5090 # со филтри за прашина, работи на отворен простор за да донесе свеж, ладен и чист воздух.

  Удобен за употреба

  ЛЦД-контролна табла за вода + далечински управувач, 3 различни брзини, универзални тркала со заклучување. Постојат повеќе од оптоварување и заштита од пумпа, Автоматско замав за покривање на голема површина. Голем резервоар за вода 100L. Постојат рачни и автоматски начини на влез во вода.

  Квалитетни делови на XIKOO

  100% мотор од бакар-жица, вентилатор на материјал од ПП и фибер стакло, потопна пумпа од керамичко вратило и други квалитетни делови.

  Гаранција по продажба   

  Комплетна гаранција на единицата 1 година.

  Гаранција за мотор 2 години.

  Гаранција за рамка за ладење 3 години.

  Пластично тело: 5 години

  ПАРАМЕТРИ НА ПРОИЗВОДИ

  Модел

  XK-13 /15СИ

  Електричен

  Моќност 480/680W
  Напон / Hz 110V / 220 ~ 240V / 50 / 60Hz
  Брзина 3
  Тајмер 7.5Часови

  Систем на вентилатори

  Површина на единечна единица 80-100m2
  Проток на воздух (M3 / H) 13000/150 година00
  Испорака на воздухот 12-15M
  Тип на вентилатор Аксијален
  Бучава 65 db

  Надворешен случај

  Резервоарот за вода 100 L
  Потрошувачка на вода 10-15 L / H
  Нето маса 40Килограм
  Подлога за ладење 3 страни
  Мрежа за филтрирање на прав Да
  Количина за вчитување 106ЕЕЗ/ 40HQ 42 парчиња / 20GP

  Контролен систем

  Тип на контрола LCD дисплеј+ Далечински управувач
  Далечински управувач Да
  Заштита од прекумерно оптоварување Да
  Заштита на пумпа Да
  Влез на вода Прирачник & Авто
  Тип на приклучок Прилагодено
  XK-15SY (3)
  XK-15SY (4)

  Пакет: Пластична кеса + палета од пена + картон

  Апликација : Ладилникот за воздух XK-13 / 15SY е многу популарен за продавници, простории за обука, станици, болница, ресторан, фарма, шатор, супермаркет, работилница, магацин и други места.

  application 1

  XIKOO се фокусира на развој на ладилници и производство на повеќе од 13 години, ние секогаш ставаме квалитетот на производите и услугата за клиенти на прво место, имаме строги стандарди од избор на материјал, тест за делови, технологија на производство, пакет и други процеси. Се надевам дека секој клиент ќе го добие задоволителниот ладилник за воздух XIKOO. Ние ќе ја следиме целата пратка за да обезбедиме клиентите да ја добијат стоката и да се вратиме по продажбата на нашите клиенти, да се обидеме да ги решиме вашите прашања по продажбата, се надеваме дека нашите производи ќе донесат добро корисничко искуство.

  Топло добредојде, контактирајте не, посетете и соработувајте со XIKOO!


 • Претходно:
 • Следно:

 • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја