За нас

Профил на XIKOO

XIKOO Industrial Co., Ltd. е еден од најголемите производители на воздушни ладилници во Кина, кој е посветен на ниска потрошувачка и еколошки испарувачки ладилник за воздух за истражување и развој и дизајн, производство, маркетинг, продажба и сервис од 2007 година. лоциран во областа Пан Ју, Гуангжу град.со удобен пристап за транспорт.

Преку повеќе од 16 години развој на нови производи и надградба на стари модели, постојат повеќе од 20 видови на модели за различни апликации.Главните производи на XIKOO вклучуваат пренослив воздушен ладилник, индустриски ладилник за воздух, ладилник за прозори, центрифугален воздушен ладилник, соларен ладилник за воздух со еднонасочна струја и делови за воздушни ладилници.широко користен за дом, канцеларија, продавници, болница, станици, шатор, стаклена градина, ресторан, работилница, магацин и други места.

компанија img1

XIKOO има строга контрола на квалитетот на производите и инспекции во секој производствен процес. Од избор на материјал, технологија на производство, производство, пакување и тестирање.Кулерот за воздух е одобрен од CE, SASO, ROHS, IEC итн.

Домашната продажна мрежа на XIKOO покрива 21 провинција и 86 релативно развиени региони, повеќе од 112 дистрибутери низ целата земја.И производите се продаваат во 35 прекуокеански земји и региони.Особено развивајте клиенти за долгорочна соработка во Саудиски арапски, Кувајт, Мали, Мароко, Судан, Виетнам, Малезија, Тајланд, САД, Бразил, Германија, Австралија и други земји.

компанија img2
компанија img4
компанија img3

XIKOO Продолжете да истражувате и иновациите, го освои претпријатието за висока технологија, високотехнолошки производ и други почести.Доби многу патенти за дизајн, патент за пронајдок и практичен патент.Вентилаторот за ладилник за воздух е производ со ниска потрошувачка и еколошки, XIKOO го разви и новиот извор на енергија соларен ладилник за испарување на воздухот со еднонасочна струја.се надеваме дека ќе придонесеме за нашата светска заштеда на енергија и пријателска еколошка конструкција преку промоција и примена на ладилникот за воздух XIKOO.

XKIOO инвестираше многу средства и работи во развојот на нови производи последниве години.Во иднина, ќе донесеме повеќе нови производи за нашите клиенти, Добредојдовте да соработувате со XIKOO, Добредојдовте на вашата добра идеја и развивајте нови производи со XIKOO.

1