Производи

 • new high energy efficiency industrial jet air conditioner SYW-SL-16

  нов индустриски млазен клима уред со висока енергетска ефикасност SYW-SL-16

  Хоризонтален млазен клима уред Циркулирачката вода што го изладила ладилното средство со висока температура и висок притисок се транспортира до надворешната единица со пумпа за вода.Во исто време, тече низ подлогата за ладење со испарување, со што водата со висока температура ја претвора во нормална температура...
 • New ducting energy saving industiral air conditioner SYW-GD-21

  Нов канален индустриски клима уред SYW-GD-21 за заштеда на енергија

  Клима уред со хоризонтални канали Циркулирачката вода што го изладила ладилното средство со висока температура и висок притисок се транспортира до надворешната единица со пумпа за вода.Во исто време, тече низ подлогата за ладење со испарување, со што водата со висока температура ја претвора во нормален темперамент...
 • water cooled centrifugal ducting industrial air conditioner SYL-GD-21

  Индустриски климатизер SYL-GD-21 со центрифугални канали со водено ладење

  Клима уред со центрифугални канали на подот Циркулирачката вода што го ладила ладилното средство со висока температура и висок притисок се транспортира до надворешната единица со пумпа за вода.Во исто време, тече низ подлогата за ладење со испарување, со што ја претвора високата температура во ...
 • XIKOO new water evaporative industrial air conditioner with compressor

  XIKOO нов водено испарувачки индустриски клима уред со компресор

  клима уред со испарување на вода се нарекува и клима уред со мала потрошувачка и клима уред со кондензација со испарување.Го комбинираше работниот метод на водено ладење, воздушно ладење и компресор.Прво, надворешната машина ја лади циркулирачката вода преку испарување на водата од подлогата за ладење.Аф...
 • portable outdoor water evaporative air cooler XK-15SY

  пренослив надворешен ладилник за испарување на вода за воздух XK-15SY

  XK-13/15SY пренослив надворешен ладилник за испарување на вода за воздух е многу популарен модел на комерцијален пренослив воздушен ладилник, може да ја намали температурата преку испарување на вода со мала потрошувачка.Има некои карактеристики како подолу: Добар изглед Нов ПП материјал пластично тело, Анти-УВ, Анти-стареење, долг животен век...
 • Window wall mounted water air cooler XK-60C

  Прозорец ѕиден воден воздушен ладилник XK-60C

  XK-60C Прозорецот за воден воздушен ладилник е многу популарен вентилатор за ладење со испарување на вода, ја намалува температурата преку испарувањето на водата. Има воздушна цевка и дифузер за воздух, може да се инсталира на надворешен ѕид за да внесе свеж и ладен воздух во внатрешноста.Добар изглед Ново ПП материјал пластично тело, Мравка...
 • Portable industrial evaporative air cooler for workshop XK-18SYA

  Пренослив индустриски испарувачки воздушен ладилник за работилница XK-18SYA

  XIKOO ја дизајнираше основата XK-18SYA на индустриски воздушен ладилник.Надградете го индустрискиот ладилник за воздух со голем резервоар за вода од 350 литри, тркала, лактирана воздушна цевка и дифузер за воздух за да биде XK-18SYA.Така може да стои и пренослив на подот, без инсталација.LCD + далечински управувач, има 12 различни брзини за промена, над л...
 • Solar window 12/24v DC evaporative air cooler XK-25/40C

  Соларен прозор 12/24v DC ладилник за испарување на воздух XK-25/40C

  Сончевата енергија е нова еколошка енергија, XIKOO се стреми кон технолошки иновации и заштеда на енергија и заштита на животната средина, Развиен и произведен XK-25/40C соларна енергија DC воздушно ладилник.а исто така е и прозорски ладилник за испарување, има воздушна цевка и дифузер за воздух, може да се вградува ...
 • stainless steel big centrifugal industrial air cooler XK-30/35/45/50S

  голем центрифугален индустриски ладилник за воздух од не'рѓосувачки челик XK-30/35/45/50S

  XK-30/35/45/ не'рѓосувачки челик голем центрифугален индустриски ладилник за воздух дизајниран за големи работилници.Со голем проток на воздух и воздушен притисок, растојанието за испорака на воздухот е далеку од 100-200 метри.Дизајниран е да биде центрифугален вентилатор за пренос на појас со цврста и издржлива челична обвивка од не'рѓосувачки.Високо ефикасно испарување...
 • workshop industrial evaporative air cooler China manufacture XK-18/23/25S

  работилница индустриски испарувачки ладилник за воздух Кина производство XK-18/23/25S

  Работилница XK-18/23/25S индустриски ладилник за воздух за испарување е најпопуларниот индустриски ладилник за воздух.Го дизајниравме со различни моќи 1,1kw, 1,3kw, 1,5kw за да одговориме на различна побарувачка.Исто така, има горе, долу, странично испуштање на воздух што треба практично да се инсталира на ѕид, покрив и други места. Применливо т...
 • New 12cm thickness cooling pad industrial air cooler XK-18/23/ST

  Нова подлога за ладење со дебелина од 12 cm, индустриски ладилник за воздух XK-18/23/ST

  Индустрискиот ладилник за воздух со подлоги за ладење од 12 см е независно истражување и развој на XIKOO во 2020 година. Нашиот сопствен калапи со вбризгување и наш патент за корисен модел и патент за изглед.Вклучува горе празнење, долу празнење и странично празнење, може да ги задоволи различните барања на местото за инсталирање.На ...
 • mute industrial centrifugal water evaporative air cooler XK-20S

  нем индустриски центрифугален воден ладилник за испарување на воздух XK-20S

  XK-20S немиот индустриски центрифугален воздушен ладилник за испарување на вода е најпопуларниот индустриски центрифугален воздушен ладилник.Исто така, има горе, долу, странично испуштање воздух за практично инсталирање на ѕид, покрив и други места. Применливо за ладење на постројка од 60-80м2 во влажна област и постројка од 150-200м2 во ...
12Следно >>> Страница 1/2

Испратете ни ја вашата порака: