Пустински испарувачки мочуриште Добавувач на вентилатор за ладилник за воздух XK-75/90SY

Краток опис:


 • Име на брендот:XIKOO
 • Место на потекло:Кина
 • Сертификација:CE,EMC,LVD,ROHS,SASO
 • Достапност OEM/ODM:Да
 • Време на испорака:Испорака за 15 дена по плаќањето
 • Почетна порта:Гуангжу, Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C, T/T, WesternUnion, Кеш
 • MOQ:10 единици
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Карактеристики

  XK-75/90SY пустински испарувачки вентилатор на воздушниот ладилник е еден класичен модел на ладилник за воздух со голем резервоар.има рачен и автоматски два начини за додавање вода со голем резервоар 120L.Неговите квалитетни делови како што следува:

  Ново pp Материјално тело

  XK-75/90SY имаат ново PP материјал пластично тело, Анти-УВ, Анти-стареење, долг животен век.добра отпорност на топлина. Изгледот е дизајниран дарежлив, елегантен и убав.5 години гаранција.12 години животен век.

  Мотор од 100% бакарна жица

  Меѓународен мотор со висококвалитетен стандард.100% ликвидација на бакарна жица.Отпорен на корозија, брзо дисипација на топлина, стабилна работа, тест за висока температура на 130 степени Целзиусови, водоотпорен IP44.Супер мала потрошувачка на енергија 0,28/0,38 kW/h и моќни 7500m3/h и 9000m3/h проток на воздух, покривање 20-40m2.

  Квалитетна подлога за ладење

  Тристрана висока ефикасност 5090# подлога за ладење со саќе, суровина од Jiamusi, со третман за дезодорација, ефикасноста на испарување е 95%.3 години гаранција.

  Исклучете ги лопатките на вентилаторот

  XIKOO дизајн XK-75/90SY вентилатор со голем проток на воздух, со низок шум.изработен е од материјал од најлон и фиберглас.Пред употреба го помина тестот за динамичка рамнотежа.

  Практично за употреба

  LCD водоотпорен контролен панел + далечински управувач, 3 различни брзини, универзални тркала со брава.Има заштита од преоптоварување и пумпа, автоматско замавнување за покривање голема површина. Неговиот голем резервоар за вода од 120 литри.Постојат рачни и и Автоматски два начини на довод на вода.

   

   

  XK-90SY (2)
  XK-90SY (3)
  XK-90SY (4)

  Спецификација

  ПАРАМЕТРИ НА ПРОИЗВОДОТ

  Модел

  XK-75/90SY

  Електрични

  Моќ 280/380W
  Напон/Hz 110V/220~240V/50/60Hz
  Брзина 3

  Систем на вентилатор

  Покриена површина со една единица 20-40м2
  Проток на воздух (M3/H) 7500/9000
  Воздушна испорака 10-12 м
  Тип на вентилатор Аксијален
  Бучава ≤65 db

  Надворешно куќиште

  Резервоарот за вода 120 л
  Потрошувачка на вода 5-15 L/H
  Нето маса 35 кг
  Подлога за ладење 3 страни
  Мрежа за филтер за прав Да
  Количина на вчитување 122 парчиња / 40 HQ 47 парчиња / 20 GP

  Контролен систем

  Тип на контрола LCD дисплеј + далечински управувач
  Далечински управувач Да
  Заштита од преоптоварување Да
  Заштита на пумпата Да
  Влез за вода Рачно и Автоматско
  Тип на приклучок Прилагодено

  Апликација

  Воздушниот ладилник XK-75/90SY има други функции за ладење, навлажнување, прочистување, заштеда на енергија, како и ефект на пригушување, многу широко користен за канцеларии, продавници, простории за обука, станици, болница, ресторан, фарма, шатор, супермаркет и други места.

  微信图片_20210701174133    ладилник за воздух

  微信图片_20220827153628    微信图片_20220827154835

   

  Работилница

  XIKOO се фокусира на развојот и производството на воздушни ладилници повеќе од 16 години, ние секогаш го ставаме квалитетот на производите и услугата за клиенти на прво место, имаме строги стандарди од изборот на материјал, тестот на делови, технологијата на производство, пакетот и други сите процеси.Се надеваме дека секој клиент ќе го добие задоволителниот ладилник за воздух XIKOO.Ние ќе ја следиме целата пратка за да обезбедиме клиентите да ја добијат стоката и имаме враќање по продажбата на нашите клиенти, обидете се да ги решите вашите прашања по продажбата, се надеваме дека нашите производи ќе донесат добро корисничко искуство.

  48б6

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја