Нов засилен систем за ладење на канали, индустриски ладилник за воздух XK-25H

Краток опис:


 • Име на брендот:XIKOO
 • Место на потекло:Кина
 • Сертификација:CE,EMC,LVD,ROHS,SASO
 • Достапност OEM/ODM:Да
 • Време на испорака:Испорака за 15 дена по плаќањето
 • Почетна порта:Гуангжу, Шенжен
 • Услови на плаќање:L/C, T/T, WesternUnion, Кеш
 • MOQ:3 единици
 • Детали за производот

  Ознаки на производи

  Карактеристика

  XK-25H нов засилен систем за ладење на канали, индустриски ладилник за воздух е новиот индустриски ладилник за воздух развиен од XIKOO.има горе, долу, странично празнење на воздух за практично инсталирање на ѕид, покрив и други места. Овој нов модел со високо ладење, подобар ефект на испарување и ладење.Висината на ладилникот за воздух се протега до 1270 mm.Применливо е за ладење на растение од 60-80м2 во влажна површина и растение од 100-150м2 на суво место.

  XK-25H нов засилен систем за ладење на канали, индустриски ладилник за воздух опремен со делови со индустриски квалитет, вклучувајќи комплетно тело од ново ПП материјал, анти-УВ, анти-стареење, долг 15 години животен век.Мотор од 100% бакарна жица, стапка на отпорност на вода Ip54.Вентилатор со најлон и стаклени влакна и метал, помина тест за динамичка рамнотежа пред употреба.Отпорност на корозија и висока ефикасна пумпа за вода, 13000 часа континуиран работен век.Подлога за ладење со дебелина од 10 cm, стапка на испарување повеќе од 80%. Запечатената водоотпорна плочка со лепак има заштита од оптоварување, заштита од валута, заштита од недостиг на вода и целосно автоматска функција за одводнување.LCD контролен панел со 12 различни брзини. Водата од резервоарот за вода може да се стерилизира со уред со УВ ламба (опционално)

  Спецификација

  ПАРАМЕТРИ НА ПРОИЗВОДОТ

  Модел

  Проток на воздух

  Напон

  Моќ

  Ветер    Притисок

  СЗ

  Применлива област

  Воздушна испорака

  (цевковод)

  Излез за воздух

  XK-25H/долу

  25000 m3/h

  380V/220V

  1,5 Kw

  250 Па

  80 кг

  100-150м2

  25-30 м

  670*670

  XK-25H/страна

  25000 m3/h

  380V/220V

  1,5 Kw

  250 Па

  80 кг

  100-150м2

  25-30 м

  690*690

  XK-25H/нагоре

  25000 m3/h

  380V/220V

  1,5 Kw

  250 Па

  80 кг

  100-150м2

  25-30 м

  670*670

  Апликација

  XK-25H нов засилен систем за ладење на канали, индустрискиот ладилник за воздух има ладење, навлажнување, прочистување, заштеда на енергија и други функции, тој е многу широко користен за работилница, фарма, магацин, стаклена градина, станица, пазар и други места.

  微信图片_20201008120307  微信图片_20201008120432

   

  微信图片_20201008120402 微信图片_20201008120412

  Работилница

  XIKOO се фокусира на развој и производство на воздушни ладилници повеќе од 13 години, ние секогаш го ставаме квалитетот на производите и услугата за клиентите на прво место, имаме строги стандарди од изборот на материјал, тестот на делови, технологијата на производство, пакетот и други сите процеси.Се надеваме дека секој клиент ќе го добие задоволителниот ладилник за воздух XIKOO.Ние ќе ја следиме целата пратка за да обезбедиме клиентите да ја добијат стоката и имаме враќање по продажбата на нашите клиенти, обидете се да ги решите вашите прашања по продажбата, се надеваме дека нашите производи ќе донесат добро корисничко искуство.

  48б6


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ни ја вашата порака:

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја